Czako Judit_foto

Czakó Judit

vágó

2004 óta tanít a MOME-n filmszerkesztési alapokat gyakorlati és dramaturgiai szempontból.
2007-ben, 2010-ben és 2011-ben megkapta a legjobb vágásért járó Arany olló díjat a Magyar Filmszemlén.
2011-ben megkapta a legjobb animációs film vágásáért járó díjat a Kecskeméti Animációs Fesztiválon.

Oktatott tárgyak

MA: Filmmontázs, Vágási ismeretek, Diplomakonzultáció

Válogatott munkák

Vágói munkák / Játékfilmek

Final Cut – Hölgyeim és Uraim (2012) R.: Pálfi György (Cannes Classic Zárófilm, Filmkritikusok különdíja 2013)
Utolér (2010) R.: Dyga Zsombor (42. Magyar Filmszemle: Arany Olló díj, Diákzsűri Fődíj)
Köntörfalak (2009) R.: Dyga Zsombor (41. Magyar Filmszemle: Rendezői díj, Közönség díj, Diákzsűri külön díj, Arany Olló díj
Mázli / Fluke (2008) R.: Keményffy Tamás
Iszka utazása / Iska's Journey (2007) R.: Bollók Csaba (38. Magyar Filmszemle: Fődíj, Arany Olló díj, Diákzsűri Fődíj, valamint Berlinale Generation versenyfilm, Brüsszel Európai filmek fesztiválja versenyfilm, Monterrey: Fődíj, Reykjavik: Arany Lunda díj, Houston: Arany Remi díj, Ivano Zerkalo: Orosz kritikusok díja, Zlín: szekciódíj, Almati Shaken: kategóriadíj)
Kythéra (2007) R.: Mészáros Péter (38. Magyar Filmszemle: Arany Olló díj, Locarno: versenyfilm)
Kész cirkusz / Bad lam (2005) R.: Dyga Zsombor
Tesó / Bro’ (2003) R.: Dyga Zsombor (Split: Fipresci díj)
Aranyváros / Golden city (2000) R.: Cs. Nagy Sándor
Gyilkosok / Killers (1998) R.: Dyga Zsombor

Vágói munkák / Rövidfilmek

Summertime /Hajónapló Tv/ (2009) R.: Bollók Csaba
Kocsonyaember (2009) R.: Zánkay Piros
Alena’s journey (2008) R.: Ujj Mészáros Károly (39. Magyar Filmszemle: Legjobb rövidfilm díja)
The secret adventure of sleepy men (2008) R.: Ujj Mészáros Károly
3 (történet a szerelemről) (2008) R.: Ujj Mészáros Károly (38. Magyar Filmszemle: Diákzsűri díj)
Idegen szokás (2008) R.: Csáki László
Defekt (2008) R.: Réthelyi András
Kyrie (2005) R.: Mészáros Péter (37. Magyar Filmszemle: Diákzsűri díj)
Magamnak háttal (2005) R.: Kulcsár Tamás
A disznó útja (2004) R.: Mészáros Péter
Ki a macska? (2004) R.: Mészáros Péter (Berlinale Panoráma versenyfilm, Bilbao: Ezüst Mikeldi díj)
Fluxus (2004) R.: Csáki László
Erdősáv (2003) R.: Mészáros Péter
Holtvágány (2003) R.: Cs. Nagy Sándor és Makkai Bence (Houston: Arany Remi díj)
Eső után / After Rain (2002) (Cannes: Arany Pálma díj, Antalya: legjobb drámai film díja, Wellington: Arany Sárkány díj, Motovun: legjobb rövidfilm díja)
601-s (2000) R.: Nyitrai Márton
Uno (2000) R.: Dyga Zsombor
Tempo (1999) R.: Dyga Zsombor
2000 méter (1999) R.: Nyitrai Márton
Vértakony (1998) R.: Dyga Zsombor
Lamm (1998) R.: Cs. Nagy Sándor
Villamos / Tram (1997) R.: Nyitrai Márton (Berlinale versenyfilm)

Animációs rövidfilmek

Lady with Long Hair (2012) R.: Bakos Barbara
Otthon (2012) R.: Gelley Bálint
Dipendenza (2012) R.: Horváth-Molnár Panna
Nyuszi és Őz (2012) R.: Vácz Péter (Filmkritikusok díja 2013)
My Name Is Boffer Bings (2012) R.: Csáki László
Sajnálom (2011) R.: Hermán Árpád
Változás (2010) R.: Kiss Virág
Egy elmebeteg nő naplója (2010) R.: Riedl Katalin
Izmos királylányok (2009) R.: Farkas Juli
Kőműves Kelemen (2009) R.: Richly Zsolt
Sellő és a halász (2009) R.: Rufusz Kinga
Simon vagyok (2009) R.: Molnár Tünde (Teplice Anifest: Legjobb diplomafilm díja, Lille Festival de Cinema Europe Animációs Fődíj, 42. Magyar filmszemle: Animációs Fődíj, KAFF: Magyar filmkritikusok díja)
Orsolya (2009) R.: Szederkényi Bella (Teplice Anifest: Zsűri különdíja, KAFF: Legjobb vágás díja, Brüsszel Animációs fesztivál: legjobb diplomafilm díj)
Freeze! (2009) R.: Tóth Balázs
Tespi mesék (2009) R.: M. Tóth Géza
Ergo (2008) R.: M. Tóth Géza (Bangkok: Fődíj, New York: Fődíj, Ojai: Különdíj, Neufchateau Fcan: Fődíj, Szarajevó: Különdíj)
Alone (2008) R.: Mendrei Miklós
Darazsak, ludak, körtefa (2005) R.: Csáki László (Oberhausen: Különdíj)
Napok, melyeknek értelmet adott a félelem (2004) R.:Csáki László (Marosvásárhely: Fődíj)

Dokumentumfilmek

Ketten egy fészekben (2010) R.: Pálffy Szabolcs (41. Magyar Filmszemle: Kollányi Ágoston díj, Japan Wildlife Film Festival: Best Newcomer Award)